KALSKI_post_50_1200x1200-02

Rosyjska szkoła negocjacji

Przedstawiciele Rosji i Ukrainy spotkali się czterokrotnie w celu negocjowania warunków pokoju. Tak podają media i rzeczywiście takie rozmowy się odbyły. Ale czy rzeczywiście są to negocjacje i czy ich efektem ma być pokój? Nic bardziej mylnego.

Czytaj więcej

KALSKI_mydlo-01

Mydło

Cokolwiek sprzedajesz, popatrz na to z innej strony. Zawsze jest inna strona, jest wiele „innych” stron. Myśl rewersem.

Czytaj więcej

KALSKI_pomarancze-01

Pomarańcze

Myśl inaczej, działaj inaczej a wtedy masz prawo oczekiwać innych efektów. Cokolwiek sprzedajesz, popatrz na to z innej strony.

Czytaj więcej

KALSKI_customerExperience-01

Customer Experience

Jak to rozumieć i czy warto czy nie warto na tym się skupiać. Często słyszymy stwierdzenie „klient jest najważniejszy”. Tak - i co z tego wynika? Co z tym twierdzeniem robimy?

Czytaj więcej

KALSKI_komunikacja-01

Po pierwsze komunikacja

Gdybym miał odpowiedzieć jednym zdaniem, co jest decydujące w sprzedaży? Odpowiedź brzmi: to w jaki sposób komunikujesz się ze swoim rynkiem, z klientami. To co sprzedajesz jest wtórne.

Czytaj więcej

KALSKI_szkola-01

Wyższa Szkoła Błędów i Porażek

Wychowywani oraz edukowani jesteśmy w myśl zasady: nie rób tego, bo się przewrócisz, nie wchodź tam, bo spadniesz, nie będziesz się uczył – będziesz kopał rowy, nie rób tego – to niebezpieczne.

Czytaj więcej

Błendy

Proces sprzedaży w większości wygląda podobnie. Poszukujemy Klientów, badamy potrzeby, argumentujemy, eksponujemy korzyści, masowo produkujemy oferty, negocjujemy ceny i warunki uginając się często za bardzo.

Czytaj więcej

KALSKI_Marketing-marketingu-2

Marketing marketingu

Z tysiąca definicji, skomplikowanych określeń, opinii i wrażeń, czym w istocie jest i co znaczy tak naprawdę pojęcie marketing?

Czytaj więcej

KALSKI_najlepszy handlowiec

Najlepszy handlowiec świata

Joe Girard uznawany jest przez wielu za najlepszego handlowca świata. Czy tak jest, czy nie – to nieistotne. Poznaj jednak historię człowieka, który dokonywał cudów sprzedażowych, tworząc samodzielnie sposoby, które przyniosły mu sukces.

Czytaj więcej